KAIR 1-DZIEŃ SAMOLOTEM Z SHARM EL SHEIKH

CODZIENNIE
Kategoria:

Proponujemy Państwu spędzenie całego dnia w mieście, które zamieszkuje blisko 20 milionów ludzi, w mieście, w którym na ulicach bieda miesza się z niewyobrażalnym bogactwem. Program zwiedzania rozpoczynamy od Muzeum Kairskiego, w którym zobaczymy największe zbiory cywilizacji Egipskiej. Następnie zapoznamy się z historią i procesem produkcji papirusów odwiedzając jedno z Muzeów Papirusa. W trakcie zwiedzania obiad w restauracji w formie szwedzkiego stołu (napoje dodatkowo płatne). Po obiedzie przejazd do Gizy i zwiedzanie jednego z „cudów świata” największych i najwspanialszych Piramid: Cheopsa, Chefrena oraz Mykerinosa (istnieje możliwość wejścia do wnętrza Piramid Mykerinosa, dodatkowo płatne około 30$), w następnej kolejności zobaczymy posąg słynnego Sfinksa. Ostatnim punktem programu będzie zwiedzanie wytwórni perfum wraz z możliwością ich zakupu na pamiątkę lub w prezencie dla najbliższych.

Ważne! Podczas zwiedzania istnieje możliwość wizyty na najstarszym bazarze orientalnym Chan al Chalili, na którym mogą Państwo zakupić różnego rodzaju pamiątki, od olejków eterycznych i przypraw, których zapach unosi się nad bazarem przez wyroby skórzane, drewniane albo wyroby z kamienia. W sercu Chan al Chalili znajduje się najstarsza kawiarnia Kairu Fishawi – olbrzymie stare lustra wiszą nad głową, a na małych cynowych stolikach kelner ustawia prawdziwą arabską kawę i herbatę z liściem mięty.

DODATKOWE WSKAZÓWKI: prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą chusty oraz długiego ubrania w celu wejścia do Meczetu, sugerujemy zabrać ze sobą coś cieplejszego na drogę, gdyż nocą temperatura powietrza znacznie spada, a dodatkowo w autokarze działa klimatyzacja, sugerujemy zabrać ze sobą również butelki z wodą do picia, prosimy o zabranie ze sobą nakryć głowy na czas zwiedzania piramid w celu uniknięcia udaru słonecznego, wejście do środka piramid oraz do Sali Mumii Królewskich w Muzeum Kairskim są dodatkowo płatne, prosimy o zapytanie przewodnika o aktualną cenę, gdyż ulegają one częstym zmianom.

W cenie
Transfery z hotelu
Transfery klimatyzowanym autokarem po Kairze
Bilety wstępu: Muzeum Kairskiego, pod piramidy, Sfinx
Obiad w restauracji
Program zwiedzania z polskojęzycznym licencjonowanym przewodnikiem
Płatne dodatkowo
Napoi podczas posiłku
Biletów wstępu do Sali Mumii Królewskich oraz do wnętrza piramid
Świadczeń niewymienionych w ofercie

1

Zbiórka pod hotelem w zależności od godzin przelotów,

2

Transfer na lotnisko i przelot do Kairu,

3

Zwiedzanie zgodnie z programem,

4

Podczas zwiedzania obiad w restauracji,

5

Po zwiedzaniu transfer na lotnisko do Kairu i przelot,

6

Transfer do hotelu i zakończenie wycieczki.

Cena:$

Rezerwuj

Dorosły:
× $ = ${{adultPrice}}
Dziecko:
× $ = ${{childPrice}}
Razem = $ {{total}}

Lub

Uzupełnij formularz aby przekazać nam czego szukasz?