DENDERA A ABYDOS Z MARSA ALAM

CODZIENNIE
Kategoria:

Wyjazd około 05:00 rano z Marsa Alam w kierunku Dendery, po drodze 20 minutowy przystanek w górach Atbaj. O 11:00 dojazd do Dendery. Wizyta w kompleksie świątynnym bogini Hathor. Na terenie tego kompleksu można zwiedzić najlepiej zachowaną Świątynię Hathor ze słynnym Zodiakiem z Dendery, świątynie Izydy, Mammisi Nektanebo, Nerona oraz kolorową salę hypostylową z kapitelami hatoryckimi. Po wizycie w kompleksie świątynnym przejazd do Abydos. 
W Abydos udamy się na zwiedzanie cmentarza predynastycznego gdzie odkryto grób tzw. Króla Skorpiona z bogatym wyposażeniem i tabliczkami z pismem hieroglificznym, potem udamy się na wizytę do Świątyni składającej się z siedmiu kaplic poświęconych bóstwom egipskim między innymi Ozyrysowi, Izydzie, Horusowi. Świątynia ta jest bezcennym źródłem informacji o historii i władcach Egiptu. Powrót do Marsa Alam w godzinach wieczornych. 
Podczas tej wycieczki można wykupić obiad, ponieważ tam nie ma restauracji przystosowanych do przyjęcia większej ilości turystów wiec możemy zakupić posiłek w drodze do Dendery lub Abydos. 

W cenie
Przejazd klimatyzowanym busem
Opieka licencjonowanego przewodnika polskojęzycznego
Lunch
Bilety wstępu
Płatne dodatkowo
Napoje do lunchu
Świadczeń niewymienionych w ofercie

1

Wyjazd około godziny 05:00,

2

Przystanek w górach Atbaj,

3

Dotarcie do Dendery,

4

Wizyta w kompleksie świątyń,

5

Przejazd do Abydos,

6

Zwiedzanie wielu ciekawych miejsc,

7

Powrót w godzinach wieczornych.

Cena:$

Rezerwuj

Dorosły:
× $ = ${{adultPrice}}
Dziecko:
× $ = ${{childPrice}}
Razem = $ {{total}}

Lub

Uzupełnij formularz aby przekazać nam czego szukasz?